En sevilen likitler 2023

en sevilen likitler

Likit seçimi konusunda özellikle yeni kullanıcıların en çok sorduğu soruların başında hangi aromayı tavsiye edersiniz sorusu geliyor. İster yeni ister deneyimli bir kullanıcı olsun hemen hemen hepimiz en çok sevilen tatları merak ediyoruz.

Bu nedenle 2023 yılının ilk çeyreğinde en çok tercih edilen likit tatlarını sizler için derledik. Siz de en sevilen likitleri merak ediyorsanız buyrun incelemeye.

Öncelikle likitleri 2 ana gruba ayıracağız. Fresh tatlar ve yoğun aromalılar. Bu iki başlık altında en sevilen 5’er likit tadını incelemeye başlayabiliriz.

fresh likitler

Fresh Likitler:

Orman Meyveleri ve Mentol:

Bol mentollü bu aromada orman meyvelerinin verdiği tatlı ekşi karışımın nefis uyumu alttan gelen bir tatlılık olarak damaklara çarparken yoğun mentol tadı ise boğazı serinleten bir hissiyat veriyor. Özellikle mentollü aroma sevenlerin çok beğeneceği bir likit çeşidi olmakla birlikte hafif meyveli aroma sevenlerin de gözdesi olacağına eminiz. Bu aromanın en güzel örneği ise Limitless Sub Zero Likit.

Karpuz Çilek Buz:

Serinlik efektiyle öne çıkan bu aroma da en sevilen fresh likitler arasında yer alıyor. Özellikle tatlı sulu karpuz ferahlığı ve bol tatlı çilek aromasının birleşmesi likiti hem tatlı hem de fresk ürün sınıfına sokarken alttan gelen buz efekti ile de daha da ferah bir içim sağlıyor. Bol lezzetli ve fresh bir likit arıyorsanız bu tam size göre bir tat olabilir. Bu aromanın en iyi örneklerinden biri ise Limitless Kano Likit.

Üzüm Çilek ve Buz:

Tatlı üzümler ve yine tatlı çilekler ile domine edilen bol tatlı ama serinlik efektiyle freshlik kazanan bu likit en çok satılanlar arasında. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği tatlı fresh bu likiti siz de denemelisiniz. En iyi örneklerinden biri ise Gastly Frozen.

Enerji İçeceği:

Her yılın en çok satılanları listesinde öyle yada böyle kendine yer bulan bu aroma da özellikle genç kullanıcıların gözdelerinden biri. Kendine has tadı ve fresh içimiyle oldukça sevilen bu aromanın en güzel örneklerinden biri Gastly Redbull Likit.

Limon Çilek Buz:

İlk olarak ünlü İngiliz likit firması Dinner Lady tarafından piyasaya sürülen bu aroma her yaştan kullanıcının beğenisini kazandı. Tatlı çilekler ile ekşi tatlı limonların muhteşem uyumuna eklenen buz efekti ile ortaya çıkan bu çilekli limonata tadı halen en çok satanlar arasında yer almaya devam ediyor. Siz de bu likiti denemek isterseniz en iyi örneklerinden biri Limitless Sonya Blade Likit.

yoğun aromalı likitler

Yoğun Aromalı Likitler:

Kahve:

Her yıl en çok satanlar listesinde kendine yer bulmayı başaran aromalardan biri de kahve. Kahveli likitleri tutturmak her ne kadar oldukça zor olsa da özellikle son dönemde bunu başarabilen likit üreticileri de çoğalmaya başladı. Ağız tadını nötrlemek için de birebir olan kahve aromalı likitler mutlaka ehil ellerde üretilmiş olmalı. En güzel örmeklerinden biri ise Limitless Scorpion Likit.

Bisküvi:

Çok sayıda kullanıcının özellikle sorduğu ve tükettiği likitler arasında bisküvi aromalı likitler de en çok satanlar arasında yer alıyor. Özellikle karamel gibi ek tatlandırıcılar ile harmanlanmış bisküvi aromalı likitler ağızda bol tatlılık ve taze bir bisküviyi ısırmış hissi yaratıyor. Bisküvi aromalı kitlerin en güzel örneklerinden biri de hiç şüphesiz Gastly Acturus.

Fıstık ve Krema:

Neredeyse Türkiye’deki likit tarihi ile başlayan fıstık aromalı likit furyası halen popülaritesini koruyor. Fıstığın yoğun tadını yumuşatan tatlı kremalar ile birleşimi sonucu ortaya çıkan bu aroma ağızda yoğun bir tatlılık ve dolgun aroma bırakırken aynı zamanda gün boyu tüketilebilecek bir likit ortaya çıkarıyor. Bazı kullanıcılar bu aromadan başka likit kullanamadıklarını bile söylüyorlar. Fıstık kreması aromalı likitlerin en başarılısı ise yine Limitless’den Reptile Likit.

Sütlü Çikolata:

Çikolatayı kim sevmezki? Yediden yetmişe herkesin hayır diyemeyeceği lezzetlerden biri olan çikolatayı likit aroması olarak kullanmak da oldukça zor. Bunu başaran nadir markalar olmakla birlikte ortaya çıkan lezzet gerçekten tatmin edici oluyor. Süt ile yumuşatılmış tatlı çikolata lezzeti damalarda akarken bol doygunluk hissiyatı da veriyor. Sürekli kullanımı yoğunluğu sebebiyle pek mümkün olmasa da arada içilecek mentollü likitler ile uzun süre sizin e favoriniz olabilir. En çok satılan çikolatalı likitlerin başında ise Gastly Chocolate Likit geliyor.

Hindistan Cevizi Badem ve Bourbon:

Yıllara meydan okuyan bir çok satan daha. Yoğun aromalı likitler arasında başı çeken bu aroma ilk olarak Castle Long adı ile piyasada tanındı ve çok sevildi. Uzun süre açık ara en çok satılan likitlerden olan bu aroma şimdilerde daha yumuşatılmış ama daha yoğunlaştırılmış tadı ile hala en çok satanlar arasında. Bol hindistan cevizi aromasına eklemlenen kavrulmuş badem ve vanilya tadını dengeleyen yıllanmış viski aroması (alkol içermez) ile bu likiti denemediyseniz çok şey kaybedersiniz. En güzel versiyonlarından biri ise Limitless Johny Cage Likit.

Sonuç:

Her ne kadar çok satan likitler, başarılı ve sevilen tatları göstermiş olsa da damak tadının kişisel olduğunu unutmamak gerekiyor. Çok satan likitleri inceledikten sonra almaya karar vermeden önce mutlaka içeriklerinde sizin alerjiniz olan veya sevmediğiniz bir tat olup olmadığına dikkat edin. Sırf çok satıyor diye bir likiti aldığınızda içinde yer alacak sizin sevmediğiniz bir tat tüm hevesinizi kırıp bir hüsrana sebep olabilir.

Aroma seçimi kadar kendinize uygun nikotin seviyesini de dikkate almayı unutmayın. Alışkın olduğunuzdan veya ihtiyacınız olandan daha yüksek bir nikotin oranı sizin likitlerden acı bir tat almanıza bile neden olabilir.

Ve unutmayın sitemizde sizin seveceğiniz ve favoriniz olacak mutlaka bir likit vardır!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir