Dragbar F8000 İncelemesi

Dragbar F8000 inceleme

Dragbar F8000

Yapı olarak kullan at puff barlara göre uzun bir yapıda olsada aslında kendi segmentindeki çok puff sayısı vaat eden kullan at cihazlara göre çok da uzun sayılmaz. Yükseklik olarak orijinal Drag X ve Drag S’ye benzediğini de söyleyebiliriz.

Dragbar F8000 119 mm uzunluğunda, 29,16 mm genişliğinde ve 29,8 mm kalınlığında. Yani Drag S’den daha uzun ve daha kalın bir cihaz. Şöyle ki, Drag S 116 mm boyunda ve 28 mm kalınlığındadır. Dragbarlar Voopoo’nun pod modlarına benzer boyuttalar. Bu yüzden almaya karar verdiğinizde küçük bir cihaz beklemeyin.

Düz görünümlü ama yuvarlak hatlı bir tasarıma sahip olan Dragbar F8000 bana göre daha iyi tasarlanabilirmiş. Biraz alandan kazanmak için biraz da tutuşu artırmak için bu dizayna yöneldiklerini düşünsem de çok afilli rakiplerini görünce insan daha kıyak bir tasarım beklemiyor değil.

Gerçek deri olmasa da arka kısmında deriyi andıran bir kaplama var. Bu biraz daha tutuş hissini güzelleştirmiş. En azından farklı bir şey düşünmüşler. Tamamen kullanıma ve içeriğe odaklanmadıklarını düşündüren bir diğer olgu da buradaki DRAG baskısı oldu benim için.

Bu kullan at off bar ile Drag X veya S i karşılaştırınca tutma kısmındaki çizgiler gibi küçük ayrıntılara kadar dahi ne kadar benzer olduklarını görüyoruz. Sanki bu cihazı tasarlarken elimizdekini bir poz mod gibi göstermeye çalıştıklarını düşünebiliriz.

Dragbar F8000’in sevdiğim yanlarından biri  cihazın altında bulunan ve genellikle kullan at puff barlarda çok da rastlamadığımız hava akış ayarının olması. Yarım daire şeklinde ve oldukça iyi bir ayar sunan bu küçük çentik benim kalbimi kazanmayı başardı. Çünkü esasen nikotin içeriği de göz önüne alınınca F8000 sigara içimi içindir ve bu yüzden hava ayarını kısmak çoğu kullanıcı için daha iyi bir deneyim sunabilir. Tabi bunu bir de çekimle desteklersek o zaman kullanım ömrünü kısaltmamış da oluruz.

Hava akışı ayarının yanında Type-C şarj bağlantı noktası var. F8000 yeniden şarj edilebilir olduğundan bu içindeki bol likiti bitirmeye çalışırken şarjın bizi yarıyolda bırakmaması için zaten bir zorunluluk. Ama Type-C artık bu cihazlarda standart olmalı.

 

Hadi buyrun aromalara:

Dragbar F8000 10 çeşit aroma sunuyor bizlere. Bu tatlar meyve, tütün ve şeker tatlarını bol bol içeriyor. Mentolü seviyorsanız, meyve ve mentol kombinasyonları da her puff barda olduğu gibi tabi ki var.

Ben bu 10 tadan 4 tanesini denedim. Hepsini denememiş olsam da zaten biliyorsunuz damak tadının kişisel olduğunu yıllardır savunuyorum. Buradakiler sadece benim kişisel görüşlerim. Bu sizin sevdiğiniz ve sevmediğiniz tatlara göre değişiklik gösterebilir.

Little Green Man

Küçük yeşil adamımızın tadı sakızlı yeşil şeker gibi. Aşırı tatlı bir aroma olduğunu söylemeliyim. Fakat ne hikmetse böyle yapış yapış dili kaplayan bir şeker değil, ancak yine de bol şekerli ve aromalı. İçime çekerken nispeten hafif olduğunu düşünsem de buharı dışarı verirken asıl tadın geldiğini gördüm.

Rainbow Bear

Gökkuşağı Ayısı ( bu nedir yaw başka isim mi yok) tam beklediğim gibiydi. Sakızlı yumuşak şekerleme gibi bir tadı var.  Yani bir açıdan sanki bir avuç haribo ayısını ağzıma tıkıştırmışım gibi. Aslında çok şekerli bir tat değil, burada iyi iş çıkarmışlar çünkü malum haribo ayıları da şekerden olsa da aşırı tatlı değiller.

Pineapple Coconut Rum

Pina Coladayı bekleyen sadece ben miyim 🙂 ? Aslında içindekilere bakınca tam da bir pina colada yapmak için gereken şeyler var. Ve evet tadı da harika. Bu ağır bir aroma ve bunu içinize çektiğinizde gerçekten hissedebiliyorsunuz. Bunu bir de böyle 50mg ile içince adamı gerçekten zıplatıyor. Yoğun ve güçlü bir MTL deneyimi için manyak gibi bir aroma olmuş. Bunun MTL likitini yapmak lazım kesinlikle.

Pineapple Grapefruit

Hem nefes alırken hem de nefes verirken birbirine karışan ananas ve greyfurtun tadına hayran olmamak elde değil. Yani meyveli likitleri sevmeyen beni bile içine çekti. Özellikle yaz başlangıcı ve yaz boyunca bütün gün elinizde püfür püfür gider bu. Fresh ama mentolsüz meyve sevenler bunu bence çok beğenecek.

İçimi Nasıl?

F8000’ler 50mg/ml nikotin ile geldiğinden bunu sigara içmemiş olanlara tavsiye etmiyorum. Zaten bu tip ürünleri sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler kullansın sadece diyorum senelerdir. Olmayan bağımlılık yaratmayın kendinize. Neyse bu kullan at cihaz tam bir MTL canavarı bence. Bunu alıp DL gibi kullanmaya çalışmayın. MTL olarak sizi baya bi süre götürür, keyif verir nikotine de doyurur.

Hava akışı tamamen açıkken gevşek bir MTL içimi sağlarken, hava akışı kapalıyken sıkı bir MTL içimine dönüşmesi güzel. Drag F8000 buharlı tren gibi gezmenizi sağlayacak bir cihaz değil. Nikotin gücü yüksek, bu yüzden çok sigara içen veya sigarayı bırakmak isteyen eski bir tiryakisi değilseniz bu cihazı önermediğimi tekrarlıyorum. Çekimi tatmin edici ve ağır, gerçekten güzel bir boğaz vurumu da sağlıyor. Ama ben o vurumu sevmiyorum ahali 🙂

Şu güvenlik önlemini sevdim ki cebimizde kendi kendine çalışıp saçma sapan aman abi yanıyorsun, yok patlayacaksın gibi espirilerden de bizi koruyor. Ayrıca sızdırmıyor. Evet bak bu cidden önemli. Cebinde orasında burasında likit lekesi kalmasını istemeyen benim gibiler için bu önemli. O likit izi laneti de suyla silmeden çıkmıyor arkadaş. Ambalajlarını açtığımda da 3-4 gün beklettiğimde de herhangi bir likit sızıntısı göremedim.

Evet geldik duruşmanın sonuna KARAR:

Yaz kızım MTL kullanıcısıysanız, F8000’leri tercih edebilirsiniz ve kullanmaktan da memnun kalacaksınız. Bir HDTL veya DL çekimi severseniz  o zaman F8000 size göre değil.

Güzel çekimlerinin yanı sıra lezzetleri de güzel. Ben en azından denediğim aromaların dördünü de beğendim ve keşke şu puff üreticileri bana bunlardan bir koli gönderse diye de düşündüm.

Piyasada bir sürü puff bar var ve her gün yenisi ekleniyor ama bence kendi segmentinde bu cihazlar gayet başarılı. Alanı da satanı da üzmez. İsterseniz şurdan siz de güvenle alabilirsiniz.

Üreticinin sitesine ulaşmak isterseniz zovoo offical.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir