Drag 4 Kit İnceleme

banner voopoo drag 4

VooPoo Drag 4 & Uforce L Tank Kit İnceleme

İnceleme için sevgili dostumuz  Anakin Zkywalker tarafından özel olarak getirilmiştir.
https://www.voopoo.com/drag-series/drag-4.html
65,99 $ (Fabrika çıkış fiyatı)

Artık klasikleşmiş ve kendi fanları bulunan DRAG serisine yeni bir üye geliyor. Drag 3’ten hala çok memnun olan bir çok kullanıcı var. Bakalım Drag 4 bunu aşmayı başarabilecek mi? Gerçekten de arada öyle büyük farklar olacak mı? Yeni bir mod kit alacaklar için bu cihazı beklemeye değecek mi?

Drag 4 Kit Teknik özellikleri ile başlayalım:

 • Boyut: 52,4*25,4*89 mm
 • Malzeme: Deri + Çinko Alaşımı + Reçine/Deri + Çinko Alaşımı + Ceviz
 • Pil: Çift 18650 Pil (Dahil değildir)
 • Çıkış Gücü: 5-177W
 • Çıkış Voltajı: 3.2-8.4V
 • Direnç aralığı: 0.05-3.0Ω
 • Şarj gerilimi: 5V/3A
 • Uforce L Tank Kapasitesi 4ml/5.5ml (2ml TPD)
 • Çok Amaçlı Kilit Anahtarı
 • Sızdırmaz Üst Hava Akış sistemi
 • Geliştirilmiş kullanım ömrüne sahip yeni PnP TW serisi coiller.

Drag 4 Paketleme:

VooPoo her zaman harika bir paketleme sunmayı başarıyor. Ve dahası genellikle paketlemede yeni şeyler ortaya çıkarıyor. Drag 4 kitinin kutusu, dışardan bakıldığında gümüş rengi ve şekli ile lük bir kutu çikolatayı andırıyor. Kutuyu elinize aldığınızda kaliteli bir ürün satın aldığınız izlenimini vermeyi başarmış.

Kutuyu açtığınızda, Drag 4 modu ve Uforce L tankı ile birlikte 5,5 ml’lik bombeli yedek camı görüyorsunuz. Standart olarak düz camı takmayı seçmişler, bana göre düz cam daha güzel görünüyor ve kitin şekline daha iyi uyuyor.

Modun altında iki PnP TW serisi coil ayrı ayrı metalik torbalarda (0.2ohm ve 0.15ohm) geliyor ve şişirilmiş plastik tepsinin altında kullanma kılavuzu, şerit tarzı bir USB-C şarj kablosunu ve yedek contaları içeren başka bir çanta var. Sürpriz bir şey yok ama eksiksiz bir kit.

İlk İzlenimler ve Genel Bakış

Modu ilk aldığımda ilk düşüncem, VooPoo’nun şimdiye kadar ürettiği en profesyonel görünümlü kit, çok ciddi ve sağlam bir cihaz gibi hissettirdiği oldu. Klasik bir tarzı var ama yine de ona VooPoo hissi vermek için bazı hoş dokunuşlar da yapmışlar. Sağlamlık bana orijinal Drag’ı (ilk seri) hatırlattı ama bu sefer cihazın üzerinde o kaba DRAG yazısı kocaman işlenmemiş.

Gerçek ahşap ve deri karışımıyla bütünleşen metalik yapısı oldukça güzel dizayn edilmiş. Elinize aldığınızda her detayın tasarlanmış olduğunu, her kıvrımın ayrı ayrı ayarlandığını anlıyorsunuz. Ciddi bir tasarımcının elinden çıktığı her halinden belli. Ve her yerinden sağlamlık akıyor.

Ahşap paneller, üst düzey otomobillerdeki kalitede gibi görünüyor ve dokunuşta çok pürüzsüz. Deri dolgu oldukça iyi bir tezat oluşturmuş, VooPoo’nun elde daha rahat hissetmesini sağladığı için neden bu bölümü deri olarak seçtiğini anlayabiliyoruz. Daha sert bir malzeme olsaydı, her şey çok daha sert ve keskin olurdu. Gerçekten güzel görünen daha küçük bir ayrıntı, ahşap panele yerleştirilmiş DRAG 4 amblemi.  Markaların koca koca yazılmaları taraftarı değilim ama bu küçük amblem bu cihaza kaliteli bir görünüm kazandırıyor ve önceki Drag serisi kitlerinden çok daha estetik.

Drag 4, VooPoo’nun bir pil kapağı tercih etmek yerine pil kapağının komple kaydığı ve pillerin açıldığı ilk çift pil mod. Tam olarak açıklayamadığım nedenlerden dolayı, ben genelde bu stili tercih ediyorum ve sanırım bu görünüm bana çok sevdiğim Lost Vape DNA serisini hatırlatıyor. Pilleri değiştirmek yeterince basit ve yön açıkça işaretli. Yaylar çok sert değil ve bazı modların pil yuvalarının yaptığı gibi pillerinizi ezmiyor, ip şerit ise bunları çıkarmayı kolaylaştırıyor.

Pil kapağının kayarak oturması gayet mükemmel olmuş. Uğraştırmadan kayar ak ve manyetik olarak yerine oturuyor. Mıknatısların nerede olduğunu göremedim. Ancak kapak sıkıca yerine yapıştığı ve çantanıza veya cebinize düşme olasılığı düşük olduğu için işi iyi yaptıkları kesin.

Ağırlık 4 ml’lik bir tankıyla birlikte 344 gram geliyor. Benim gibi sağlam, ağır modları tercih ediyorsanız, bu ağırlık size de sağlam ve güçlü hissettiriyorsa bu mod size göre diyebiliriz. Ama hafif şeyler arıyorsanız o bu değil. Ben genelde ağır modları sevdiğimden bunu da sevdim.

Yeni Uforce L tankını üzerine yerleştirmek, görünümü tamamlıyor ama ben hazır coilli atomizerleri sevmediğimden bunu pek kullanmayacağım. Bu mod üzerinde çok daha iyi durabilecek atomizerler var. Ama hazır coil kullanmayı seviyorsanız bu yenilikçi atomizeri de seveceğinize eminim.

Birçoğunuzun bildiği gibi, bugünlerde yeni bir atomizer bulmak oldukça zor, bu yüzden farklı görünen bir şey bulmak da zor, VooPoo bunu UFORCE L tankıyla başarmış gibi. Hazır coilli bir atomizer için güzel görünüyor. Üstten hava akışı sağlamasıyla aslında likit akmalarına da bir çözüm bulunmuş. Bu da ayrı bir artı olarak görülebilir. Bununla birlikte atomizerin sökülmesi de oldukça kolay oldu. Yani coil değiştirmek için güreş tutmayacağız demek oluyor bu.

810 Drip tip olmasını ise sevmedim. Argusun trip tipi bana göre daha iyiydi. Burda bence hata yapmışlar ama neyseki bunu biz kolayca değiştirebiliriz.

VooPoo’nun PnP coil serisiyle devam ettiğinig örünce şaşırdım, bu boyuttaki bir tank için oldukça küçük coiller, ancak Pop TW serisi yeni coilleri kullanınca performans konusunda sorun yaşanmadığını da anlamış oldum.

 • PnP TW15 0.15ohm 55-70 watt
 • PnP TW20 0.2ohm 40-55 watt

Bu coillerdeki mesh yapısı sayesinde Yarım DL ve DL içimler için oldukça iyi performansının yanında düşük güç tüketimini de sağlıyor.

Tankı doldurmak ise oldukça basit bir işti, üst kapak saat yönünün tersine üçte bir tur çevirerek gevşetiyor, tırtıklı kenar kavramayı ve vidaları sökmeyi kolaylaştırıyor. Standart kısa dolum şişe uçlarını kabul eden böbrek şeklinde iki dolum ağzı var, ikinci port herhangi bir hava kilidini önlüyor ve contası da fazla doldurmayı önlemeye yardımcı oluyor.

Hava akışı kontrolünün VooPoo’nun şimdiye kadarki en iyilerinden biri olduğu söyleyebilirim, üstten hava akışı likit sızıntılarını önlemek için ideal. Genellikle herhangi bir atomizerde fazla likit, en az dirençli yolu izler ve normalde tabanda olan hava akımı girişlerinden kaçar. Ellerinizin ve modunuzun her tarafına yapışır, üst hava akımı, likitin kaçması için daha zorlu bir yol sunar ve genel olarak tepe taklak kullanmazsanız akmaz.

Gerçek hava akışı kontrolüne gelince, havalandırmalı yarıklar ve üç taraflı girişler, yaşadığım en havadar ve en az gürültülü çekimlerden birini sağladı, genellikle üstten hava akışı daha türbülanslı bir hava akışı sağlar, ancak bu küçük atomizerde bu böyle olmadı. Beklediğimden çok daha az sesli ve ıslık çalmıyor.

Drag 4 Kontroller

VooPoo, çok sevdiğim TC (Sıcaklık Kontrolü) seçeneklerini sunmaya geri dönmüş. Gene 2.0 yonga setinin yeni kullanıcılar için kullanımı hala çok kolay. Temel işlevler, hazır coilli bir tankı kullanırken bilmeniz gereken her şeyi kolayca gösteriyor.

 • 5 x Ateş = Cihazı Açar/Kapatır
 • Yukarı/Aşağı düğmelerini basılı tutun = Ana menüye girer:
  • MODE: Güç modunu seçer (SMART/RBA/ECO/TC)
   • AKILLI – Watt değerini otomatik olarak bobin direncine ayarlar ve maksimum watt değerini 80 watt ile sınırlar.
   • RBA – Maksimum watt kısıtlamasını kaldırır (Maks. 177 watt)
   • ECO – Güç tasarrufu modu, pil ömrünü uzatmak için daha düşük güç tüketimi sağlar)
   • TC – Sıcaklık kontrolü:
    • ni 200
    • ti
    • SS316
    • SS430
  • ANAHTAR: Kilitleme anahtarı için seçenekleri seçin
  • PUFF RESET: Sihirli tuş DRAGon’un PUFF sayısını sıfırlar
  • HAKKINDA: Bakmanıza gerek olmayan bir sürü seri numarası ve saçmalık
  • RENK: Çeşitli renk şemaları arasında geçiş yapabilirsiniz
  • ÇIKIŞ: Onu seçmekten çok korkmuştum! Çıkış işte 🙂

Ana modlar söz konusu olduğunda hemen hemen bu kadar, ancak ‘SWITCH’ işlevi ilginç hale geliyor, Yukarı/Aşağı düğmelerinin üzerindeki o küçük düğme çok amaçlı bir kilitleme anahtarıdır;

 • Tam Kilit – Yangın dahil tüm düğmeleri kilitler (cebinize girip çıkmak için en kullanışlı mod)
 • Güç Açma/Kapatma – Size söylememe gerek var mı? Ancak 5 x Ateş yapmak zorunda kalmaz
 • Güç – Yukarı/Aşağı düğmelerini kilitler (hala ateşler)

Bu seçeneklerin mevcut olması çok iyi, tam kilitleme fonksiyonu iile artık cihazı cepte taşırken ateşlemek yok.

2 Amper hızlı şarj hoşunuza gitti mi? Peki o zaman 3 Ampere ne dersiniz? Drag 4, şarj cihazı olanlar için uygun hızlı şarj özelliğine sahiptir, elinizde yeni nesil bir şarj yoksa da üzülmeyin eski şarj cihazlarıyla da şarj edebilirsiniz.Ama tabiki daha yavaştır, ancak zamanın önemli bir faktör olduğu durumlarda 5V/3A kullanmak harika oluyor. Şahsen bunun biraz fazla olduğunu düşünüyorum ve pillerimi daha yavaş özel bir şarj cihazında maksimum 2 Amperde şarj etmeyi tercih ediyorum, 3 Amper şarj cihazı kullanmayı denedim ve açıkçası oldukça hızlıydı. Modun çok ısınacağını düşündüm ama metal pil kapağı ısıyı oldukça iyi emdi, hangi şekilde şarj edeceğiniz size kalmış ama ben ayrı bir cihazda şarj etmeyi hala savunan eski kafalardanım.

Drag 4 ile DRAG 3 karşılaştırıldığında

Aşağıdaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi, Drag 4, Drag 3’ten temelden farklı. Temel farklardan biri, Drag 3’ün takdire şayan bir şekilde elde ettiği küçük boyut ve hafifliğe odaklandığı için ağırlıkları. Hala en sevdiğim modlardan biri ama DIY kullanıcıları için büyük bir kusur vardı çünkü yonga setleri son derece sınırlıydı, hiç TC seçeneği yoktu, aslında sahip olduğunuz tek seçenek şema (iki seçenek), Smart veya RBA ve puf sıfırlama Bu, onu yeni başlayanlar için mükemmel kılarken, deneyimli kullanıcılar için çok az özellik sunuyordu.

Mod bir yana, Drag 3, yeni başlayanlar için de hedeflenen ve klasik sızıntı/yatak ıslatma sorununa sahip olan PnP tankı ile birlikte geliyordu.

Hala Drag 3’ü seviyorum ve üzerine yeni bir Uforce L tankı takmak aslında gayet iyi olacak. Böylece hazır coilli atomizer Drag 3 ile güzel işler yaparken bend e DIY atomizerimle Drag 4 de devam edebilirim.

Sonuç

Sanırım şimdiye kadar sadece Drag 4/Uforce L kitini sevdiğimi söyleyebilirim. Bu gerçekten VooPoo’nun vape pazarında ciddi bir oyuncu haline geldiğini gösteriyor. Bazı markalar daha şaşalı olsalarda  VooPoo’nun tasarımlarını her zaman sevmişimdir, ancak Drag 4’ün şimdiye kadarki en klas kit olduğunu ve hak ettiği şekilde daha deneyimli elektronik sigara kullanıcılarının beğenisini kazanması gerektiğini düşünüyorum.

Drag 4 Kitin Artıları

 • Ahşabın ve derinin şık ve estetik kullanımı
 • C-Frame kayan stil pil muhafazası
 • Kontroller basit ama kapsamlı
 • Rahat kullanım
 • Coiller aroma, buhar üretimi ve kullanım ömrü açısından başarılı
 • Sevimlilik
 • Uforce L tankı, VooPoo’nun bugüne kadarki en iyisi
 • Sızdırmazlık
 • Temizlik sevenlerin dostu yapı
 • C (USB) 3 Amperde hızlı şarj
 • Isı senkronizasyon tabanını azaltan yapısı
 • Yapısal olarak iyi değer
 • Temiz görünümlü ve kolay kontrol ekranı

Eksiler

 • Açıkçası bence hiç yok

En kısa zamanda stoklara girmesini bekliyoruz….Voopoo Drag 4 Kit’i güvenle satın almak için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir