Vaporesso Swag PX80 Pod Kit inceleme

vaporesso swag px80 inceleme

Vaporesso Swag PX80 Pod Kit

Swag her zaman Vaporesso’nun en çok satan modellerinden biri olmuştur. Fakat ilk Swag modunun piyasaya sürülmesiyle vaporesso açısından şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en geniş yelpaze Swag serisinde olmuş olacak. Yeni Swag PX80, son zamanlarda diğer üreticilerde de gördüğümüz daha önceki modlarından, pod-mod tarzı yaratma iddiasında. Bu cihaz aslında o kadar ilginç yenilikler içeriyor ki, onu aslında çok anlaşılmasa da bir oyun değiştirici olarak görebiliriz.

Vaporesso Swag PX80 Özellikleri

  • Boyutlar:100 mm x 24 mm x 48 mm
  • Malzeme:Metal, PCTG, suni deri
  • Pil:18650
  • Vat aralığı:5-80W
  • Voltaj aralığı:0-4V
  • Vape Modları:Değişken Watt, Değişken Voltaj, Akıllı Watt
  • E-sıvı kapasitesi: 4 ml

Vaporesso Swag PX80 Paket İçeriği

Yeni Swag PX80 pod modu, modun üzerinde olan dekoratif suni deri ile aynı renkte dikdörtgen bir karton kutu içinde geliyor. Kutunun ön tarafında cihazın bir resmi var.  Ayrıca cihazın ana özelliklerinin piktogramları ve arkasında bazı teknik özellikler, içindekiler listesi ve bir kazı ve kontrol et orijinallik etiketi bulunur.

Kutunun içinde, Swag PX pod modunu, bir USB Type-C şarj kablosunu, iki GTX coil, bir kullanım kılavuzunu, bizim ülkemizde işe yaramasa da garanti kartını ve diğer bazı bilgilendirici kullanım kılavuzu ile malzemeleri var. Sonuç olarak, şekli şemali güzel klasik bir pod mod kiti kutusu.

 

 

 

Vaporesso Swag PX80 Tasarımı

Vaporesso Swag 2, son yıllarda test ettiğim en iyi elektronik sigara modlarından biriydi. Ne kadar kompakt olduğunu, kauçuklaştırılmış, kavrayıcı kaplamasını ve tek pil ile iyi işler yapan Axon çipini beğenmiştim. Bunu beğenen sadece ben değilim anlaşılan ki, Çinli üreticinin, yeni PX80 için aynı genel tasarımı ufak tefek dokunuşlarla kullandığını görüyoruz.

Vaporesso’nun en yeni pod modu hakkında ilk fark edeceğiniz şey, cihazın yanlarından birinde bulunan yüksek kaliteli suni deri paneldir. Gerçekten bir e sigara modunda gördüğüm en güzel sahte deri yapılarından biri ve gerçektende cihazın cazibesini artırıyor. Sadece bakması hoş değil, aynı zamanda dokunuşta da deri gibi hissettiriyor, bu yüzden bu büyük bir artı aldı benden.

Ama bu sadece suni deri değil, cihaz bir bütün olarak üst düzey görünüyor ve hissettiriyor. Tunç çinko alaşımlı olduğunu düşündüğüm çerçeve güzel işlenmiş, neredeyse hiç görünür kusur yok. Ve beim sevdiğim gibi pod moduna elde güzel bir ağırlık veriyor. Derinin karşısındaki karbon fiber benzeri panel de hoş bir olmuş, ama işte orada görünenden daha fazlası var.

Düğmeler, şimdiye kadar bir Vaporesso cihazında gördüğüm en güzel düğmeler olmasa da en güzeller. Metalik, küçük ve zarifler fakat beğenmediğim tek şey, ateşleme düğmesindeki hafif bir tıkırtı hissi. Çok duyulmasa da parmağım bunu hissedince sevemedim bu ateşleme tuşunu.

Vaporesso Swag PX80 atomizeri

 Önceki Swag serileri ile bu cihaz arasındaki en büyük farklardan biri, PX80’in klasik bir 510 bağlantısına sahip olmamasıdır. Evet maalesef, tıpkı VooPoo Drag Max’in 510’u manyetik bir bağlantı ve yeniden doldurulabilir bölmeler lehine ortadan kaldırdığı gibi, en son Swag bölme modu da öyle. Üretici, örneğin Smoant Pasito 2’de gördüğümüz gibi bir 510 adaptörle çıkabilir belki , ancak şimdilik PX80’i yalnızca kendi atomizeri ile kullanabilirsiniz.

Bu muhteşem cihazı istediğiniz herhangi bir atomizer ile kullanma özgürlüğüne sahip olamamak hayal kırıklığı yaratsa da, mevcut pod ve uyumlu GTX coil başlıklarının harika bir buhar deneyimi sunduğunu görmek mutluluk verici. Bu yüzden çok da şikayet etmedim. Bu arada bu yeni atomizer tankı şimdiye kadar gördüğüm en yenilikçi tank olmuş.

PX80 tankı 4 ml’ye kadar likit alabiliyor ve artık ünlü GTX mesh coil başlıklarını kullanabiliyoruz. Diğer tüm gelişmiş tanklarda olduğu gibi alttan takılıyor coiller, ancak yenilik bunların çıkarılma biçiminde. Bobin başlığını sonuna kadar içeri ittiğinizde basıp, bölmenin metalik tabanıyla aynı hizada oturtuyoruz. Oldukça rahat bir coil takma çıkarma yapısı var.

Tankın üst kapağında, damlama ucundaki bir okla hizalanabilen kilitli ve kilidi açılmış işaretler var. Ok, kilit açık simgesiyle aynı hizaya geldiğinde, damla ucuna bastırabilirsiniz ve coil başlığını alttan dışarı doğru iter, böylece kolayca çıkarabilirsiniz. Bu aynı zamanda metalik iç borudaki fitil deliklerini de kapatır, böylece bir coil başlığını değiştirdiğinizde likit akması gibi bir sorunla karşılaşmıyoruz. Yapmamız gereken tek şey, damla ucundaki oku kilitli sembolle denk getirmek, böylece mod cebinizdeyken veya başka bir dar alanda yanlışlıkla coili falan da çıkarmamış oluyoruz.

Unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta da, bölmenin altına yerleştirilmiş, her türlü sızıntıyı ve yoğuşmayı yakalayan ve siz bir nefes çektiğinizde tekrar tankın içine sıvıyı da çeken toplama tepsisi tasarımı sayesinde, yoğuşmadna kaynaklanan likitlenme sorununa bir nebze çözüm üretilmiş olması.

VooPoo Drag X ve S bölme modlarına benzer şekilde, Swag PX80, kesilmiş hava akımı deliklerine sahip. Hava akışını keyfinize ve tercihinize  göre ayarlamak için bölmeyi döndürmek yeterli oluyor.

Vaporesso Swag PX80 ekranı

 Vaporesso’nun yeni Swag pod moduyla sunduğu bir diğer dikkate değer yenilik, karbon fiber benzeri panele sorunsuz bir şekilde uyum sağlayan gizli ekran. Bunu mecazi anlamda söylemiyorum, ekran kapalıyken doğrudan dekoratif panele baktığınızda altında bir ekran olduğunu anlayamazsınız.

Modu eğerek ve ona belirli bir açıdan baktığınızda orada bir şey olduğunu söyleyebilirsiniz, ancak kesinlikle burası bir ekran diyemezsiniz. Anlamadığım tek şey, Vaporesso’nun neden ateşleme düğmesine basıldığında ekranın açılmadığı bir gizlilik modu sunmadığı. Aslında çok kıyak olabilirdi.

Gizli ekran güzel bir konsept olmuş. Ama anlamadığım elektronik sigarayı her kullandığınızda ekran aydınlanıyorsa gizliliğin amacı nedir? Gizli mod özelliği ile, istemezseniz ekranın açılmasına gerek kalmaz. Umarım gelecek günlerde bir yazılım güncellemesi ile bu tip bir özellik getirilir.

Swag PX80’deki renkli ekran çok parlak ve canlı renklidir. Gördüğüm en büyük ekran değil ama bu boyuttaki bir cihaz için yeterince büyük.

Vaporesso Swag PX80 Menü Sistemi ve Özellikleri

 Swag 2, boyutuna göre çok gelişmiş bir mod ve PX80, bir pod mod için aynı derecede etkileyici. + ve – düğmelerini aynı anda birkaç saniye basılı tutmak sizi sezgisel ve zengin özelliklere sahip menü sistemine götürür. Burada, çeşitli vape modlarının yanı sıra puff sayacını sıfırlama veya ekranın renk temasını değiştirme gibi ikincil seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

PX80, üç vaping moduna sahiptir – değişken watt, değişken voltaj ve akıllı watt. İlk ikisi oldukça basit, üçüncüsü de temel olarak, yeni bir coil  taktığınızda cihazın gücünü otomatik olarak ayarlar, bu da gücü çok fazla artırarak bobininizi yanlışlıkla yakmamanızı veya düşük güç ayarlayıp performans alamamanızı engeller.

Ayrıca ekranın rengi varsayılan yeşilden maviye veya mora değiştirebilir, puff sayacını sıfırlayabilir veya cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Bununla birlikte düğmeleri kilitlemek ve kilidini açmak için ateşleme düğmesine art arda üç kez basmak veya donanım yazılımı sürümünü kontrol etmek için ateşleme düğmesi ve + düğmesi gibi kullanabileceğiniz birkaç kullanışlı düğme kombinasyonu da bulunuyor.

Vaporesso Swag PX80 Pil Ömrü

Tıpkı önceki iki Swag cihazı gibi, Vaporesso Swag PX80 de harici bir 18650 pille çalışır (kite dahil değildir). Aynı Pico’dan ilham alan pil bölmesine ve daha iyi kavrama için yandan tırtıklı çıkıntılı pil kapağına sahiptir. Tek yapmanız gereken, artı tarafı aşağı bakacak şekilde bir pili takmak, pil kapağını tekrar çevirerek oturtmak.

Swag PX80, USB Type-C arabirimi üzerinden 2 Amper hızlı şarj özelliğine sahiptir ve kullanıcılara her zaman harici bir şarj cihazı almalarını tavsiye etsem de, başka alternatifiniz yoksa hızlı dahili şarj olması güzel olmuş.

Gerçek kullanım süresi, güç çıkışına, pil kapasitesine ve elektronik sigara kullanma tarzınıza bağlıdır, ancak bir pil sizi en azından 4-5 saat rahatça götürür. Yani sıkı bir içiciyseniz yanınızda yedek bulundurarak bir günü çıkarabilirsiniz.

Vaporesso Swag PX80 İçim deneyimi nasıl?

 Gelelim incelemenin en önemli kısmına. Swag PX80 gelişmiş GTX coillerini kullandığı için hem güvenilir hem de gerçekten uzun süre dayanıklı coil yapısı sunuyor. En önemlisi, tat ve buhar üretimi söz konusu olduğunda bu coiller gerçekten hazır coiller içerisinde en iyiler arasındalar.

Sübjektif bir dezavantaj, bu cihazın yapısal olarak MTL içime elverişli olmaması. Evet, mevcut MTL coilleri var, ancak tankın yapısı buna çok da müsait değil.

Sonuç

Vaporesso Swag PX80, Swag serisinin itibarını hak ediyor ve kendine bazı yenilikler getirmeyi başarmış. Henüz bir 510 bağlantısı olmayabilir, ancak yapı kalitesinden cihazdaki özelliklere ve performansa kadar diğer tüm sunduklarıyla bunu fazlasıyla telafi ediyor. Bu, cihaz bana göre şimdiye kadar yapılmış en iyi pod modlarından biri. Cihaza güç sağlayan Axon çipi de doğru miktarda güç sağlama konusunda harika bir iş çıkarıyor ve günümüzde mevcut olan en gelişmiş cihazlar kadar hızlı çalışıyor.

Bu cihazı beğendiyseniz Vaporesso Swag PX80 satın almak için tıklayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir